Nasza Inspekcja także edukuje Odwiedziliśmy gminę Godziesze Wielkie i Kleczew

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej

Nasza Inspekcja także edukuje Odwiedziliśmy gminę Godziesze Wielkie i Kleczew

9 marca 2018 Informacje z WIIH Poznań 0

   Inspekcja Handlowa to nie tylko kontrole przeprowadzane u przedsiębiorców, w sklepach i marketach.  Ogromną wagę przykładamy do edukacji, a szczególnie na sercu leżą nam seniorzy, którzy narażeni są na różnego rodzaju nieuczciwe  praktyki stosowane choćby na tzw. prezentacjach.

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Poznaniu, we współpracy z wielkopolskimi samorządami, kontynuuje zapoczątkowaną w ubiegłym roku akcję ,,Seniorze nie jesteś sam!” (piszemy o niej szerzej w zakładce aktualności/kampanie). W najbliższym czasie, w mniejszych ośrodkach Wielkopolski, zorganizujemy  spotkania z seniorami, a pierwsze z nich odbyły się w marcowe przedpołudnie w gminach  Godziesze Wielkie (powiat kaliski) i w Kleczewie (powiat koniński).

W kameralnej gminnej sali w gminie Godziesze Wielkie zasiadło kilkudziesięciu seniorów,  rozpalony kominek wprowadził niemal domowy  klimat. W takiej sympatycznej aurze znakomicie radziła sobie Dagmara Kożuszko – przewodnicząca Stałego Sądu  Polubownego działającego w ramach WIIH w Poznaniu. Przedstawiła ona wszelkie uwarunkowania prawne i niebezpieczeństwa jakie czyhają na seniorów w brutalnej rzeczywistości dzisiejszego handlu.

 

 

 

Jak widać na zdjęciu (po lewej) seniorzy w gminie Godziesze Wielkie dopisali.

Na zdjęciu po prawej: Dagmara Kożuszko, podczas prezentacji. 

 

 

 

Dużym zainteresowaniem zgromadzonych seniorów cieszyła się tematyka sprzedaży towarów podczas wszelkiego rodzaju prezentacji, a przede wszystkim problem jak skutecznie odstąpić od zawartej tam umowy.  Zainteresowanie wzbudziły też kwestie reklamacji towarów oraz tzw. rękojmi.  Poruszono również takie tematy jak: bezpiecznie korzystać z internetu, usług bankowych oraz jak dbać o swoje wirtualne bezpieczeństwo.

Trochę inny charakter miało spotkanie w Kleczewie. W sali Miejsko-Gminnego Centrum Kultury zasiadło nieco mniej uczestników, ale w związku z tym wymiana poglądów była bardziej bezpośrednia. Poruszono bardziej osobiste tematy, uczestnicy dzielili się swoimi doświadczeniami w kwestiach zakupów towarów, reklamacji itp.

                                      Spotkanie w Kleczewie odbyło się w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury.    

 

Liczny udział seniorów w gminie Godziesze Wielkie oraz ich aktywność utwierdziła nas w przekonaniu, że akcja dla seniorów jest przysłowiowym ,,strzałem w dziesiątkę”. W najbliższym czasie odbędziemy kolejne spotkania w gminach naszego regionu i oczywiście poinformujemy o nich na naszej stronie internetowej.

 

 

 

 

 

Przybliż
Zmień kontrast