Z wodą mineralną i ,,smakową” nie jest źle!

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej

Z wodą mineralną i ,,smakową” nie jest źle!

6 kwietnia 2018 Informacje z WIIH Poznań 0

 

Wielkopolski Inspektorat Inspekcji Handlowej w Poznaniu, w ramach akcji koordynowanej przez UOKiK, skontrolował jakość naturalnych wód mineralnych, źródlanych oraz  tzw. wód ,,smakowych”. W skali kraju zakwestionowano 10 procent kontrolowanych partii wód, w naszym regionie było zdecydowanie lepiej. Na dobrą sprawę nie stwierdzono poważniejszych nieprawidłowości.

Inspektorzy WIIH odwiedzili  5 sieci handlowych m.in. w Poznaniu, Wrześni, Rawiczu oraz kilku mniejszych miejscowościach naszego regionu.  Skontrolowano 32 partie wód mineralnych i smakowych i nie zakwestionowano ani jednej z nich.  Z kontrolowanych wszystkich wód 6 partii poddano badaniom laboratoryjnym w zakresie zawartości netto, zawartości substancji konserwujących i słodzących oraz zawartości cukru. I również w tym przypadku nie stwierdzono nieprawidłowości.

Inspektorzy nie mieli również zastrzeżeń do oznaczenia minimalnej trwałości, również stan opakowań nie budził zastrzeżeń.   We wszystkich kontrolowanych placówkach przedsiębiorcy posiadali dokumenty dostaw pozwalające na identyfikacje dostawców ocenianych partii towarów.

Nie ulega zatem wątpliwości, że kontrola wód w Wielkopolsce wypadła pozytywnie, ale w związku z rozwijającym się rynkiem tych wyrobów podobne kontrole będą  z pewnością powtarzane.

 

Przybliż
Zmień kontrast