Rodzicu – dbaj o bezpieczeństwo dzieci w czasie wakacji!

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej

Rodzicu – dbaj o bezpieczeństwo dzieci w czasie wakacji!

8 stycznia 2019 Informacje z WIIH Poznań 0
Wspólna akcja Inspekcji Handlowej, Wojewody Wielkopolskiego i UOKiK

Rodzicu – dbaj o bezpieczeństwo dzieci

w czasie wakacji!

 

Nadchodzi okres zimowego wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej. W 2019 roku najmłodsi z Wielkopolski jako pierwsi w kraju będą spędzać wakacje. To czas gdy nasze pociechy korzystają z wielu form rozrywki, między innymi z wszelkiego rodzaju sal zabaw znajdujących się np. w centrach handlowych.  I tutaj apel do rodziców i opiekunów, aby w czasie ferii zadbać o bezpieczeństwo wypoczywającej młodzieży.          

Wraz z Wojewodą Wielkopolskim i Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów organizujemy akcję ,,Rodzicu – dbaj o bezpieczeństwo swoich dzieci”.  Wydaliśmy kolorową ulotkę, w której sporo uwagi poświęcamy właśnie salom zabaw. Chcemy, żeby rodzice zostawiając swoją pociechę w takim miejscu mieli pewność, że jest tam bezpiecznie. Podpowiadamy, jak sprawdzić czy sala spełnia wymogi i w jakim wieku mogą przebywać tam dzieci.

W czasie ferii często też kupujemy naszym dzieciom zabawki, a odpowiedzialny ich zakup, wbrew pozorom, nie jest wcale taki łatwy. We wspomnianym wydawnictwie podpowiadamy również na co zwrócić uwagę, gdy kupujemy zabawkę, jakie oznaczenia powinna ona posiadać, do jakiego wieku dziecka jest przeznaczona.

Wspomniana ulotka została  rozprowadzona na terenie całej Wielkopolski za pośrednictwem urzędów i placówek oświatowych.  Można ją również otrzymać w Wojewódzkim Inspektoracie Inspekcji Handlowej w Poznaniu przy Al. Marcinkowskiego 3 ( I piętro, pokój 103) oraz w naszych Delegaturach w Kaliszu, Koninie, Lesznie i Pile.

Zachęcamy do zapoznania się z ulotką – poniżej jej wersja w formie elektronicznej.

ulotka BEZPIECZENSTWO DZIECI-str.int.

 

 

Przybliż
Zmień kontrast