Małe sklepy – duży problem z cenami

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej

Małe sklepy – duży problem z cenami

9 lutego 2018 Informacje z WIIH Poznań 0

Inspekcja Handlowa w całym kraju (na zlecenie UOKiK) skontrolowała 165 sklepów i stoisk z tzw. tradycyjną obsługą czyli ze sprzedawcą za ladą. Aż w 78 procentach sklepów wykryto nieprawidłowości. Generalnie sklepy mają problem z informowaniem o cenach zwłaszcza tzw. jednostkowych np. za kilogram czy za litr.

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Poznaniu w III kwartale ubiegłego roku przeprowadził kontrolę w 10 sklepach na terenie całej Wielkopolski, Kontrolowano przede wszystkim stosunkowo małe sklepy w mniejszych miejscowościach.

Niestety w 7 placówkach czyli w 70 procentach kontrolowanych sklepów stwierdzono  brak informacji o tzw. cenach jednostkowych. Pod tym względem zakwestionowano 561 partii towarów.

Warto zaznaczyć, że kontrole prawidłowości przekazywania przez przedsiębiorców informacji o cenach towarów zostały przeprowadzone po uprzednim zawiadomieniu. Zatem przedsiębiorcy mieli czas, aby przygotować się do kontroli. Tym bardziej wyniki kontroli muszą budzić niepokój. Wydano 7 decyzji administracyjnych w sprawie ukarania przedsiębiorców karą pieniężną, nałożono jeden mandat na kwotę 300 zł.

 

 

Skip to content