Lotniczy Dzień Dziecka i ,,Rynek Śniadaniowy” w Lesznie

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej

Lotniczy Dzień Dziecka i ,,Rynek Śniadaniowy” w Lesznie

6 czerwca 2018 Informacje z WIIH Poznań 0

Nasza Inspekcja

też tam edukowała!

 

Rodzicu dbaj o bezpieczeństwo naszych dzieci” – to akcja prowadzona przez Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Poznaniu propagująca świadome i bezpieczne zakupy zabawek (piszemy o niej szerzej w zakładce Aktualności oraz Kampanie). Miło nam poinformować, że o naszej akcji było głośno również w Lesznie. Podczas Lotniczego Dnia Dziecka tamtejszego Aeroklubu (w dniu 2 czerwca br.)  na terenie lotniska swoje stanowisko zainstalowali pracownicy Delegatury WIIH w Lesznie, a w niedzielę 10 czerwca baner naszej inspekcji można było spotkać na Nowym Rynku podczas imprezy ,,Rynki Śniadaniowe”.     

Warto podkreślić, że impreza na lotnisku cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci i rodziców, w kulminacyjnym momencie festynu na płycie lotniska przebywało kilkaset najmłodszych mieszkańców Leszna  i okolic. Ważne, że  pomiędzy odwiedzinami stoisk ze słodkościami, zabaw na trampolinie i zjeżdżalniach, oglądania sprzętu wojskowego i lotniczego goście festynu chętnie zaglądali do namiotu Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej.  Tam pracownicy delegatury w Lesznie promowali naszą akcję, odpowiadali na wszelkie pytania.

 

 

Na zdjęciu górnym: pracownice leszczyńskiej delegatury WIIH w Lesznie na naszym stoisku; na zdjęciu dolnym: samoloty i szybowce na lotnisku Aeroklubu Leszczyńskiego.   

Najczęściej rodzice pytali jakimi kryteriami należy kierować się kupując zabawki, na co zwrócić szczególną uwagę, jak sprawdzić przed zakupem czy dany towar jest bezpieczny dla dziecka. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się nasza kolorowa ulotka, wielu z opiekunów podkreślało, że jest to swoiste vademecum przydatne przed zakupem prezentów dla najmłodszych.

Była to pierwsza akcja zrealizowana przez delegaturę w Lesznie, promująca naszą kampanię. Jak zapewniał nowy dyrektor leszczyńskiej delegatury WIIH wraz ze swoim zespołem w najbliższym czasie takie edukacyjne działania będą kontynuowane.

I tak też się  stało w niedzielę 10 czerwca podczas imprezy ,,Rynki Śniadaniowe” zorganizowanej przez Wydział Promocji i Rozwoju Urzędu Miasta Leszna. Na Nowym Rynku nie zabrakło też naszego stanowiska i również tutaj nasza ulotka cieszyła się  sporym zainteresowaniem. Wielu rodziców deklarowało, że skorzysta z rad zawartych w ulotce przy zakupie zabawek i korzystaniu z sal zabaw.

Planowany jest udział w kolejnych podobnych wydarzeniach, do współpracy zaproszono również m.in.  leszczyńskie placówki oświatowe oraz uczelnie wyższe.

 

Skip to content