W Wielkopolsce maluchy mogą spać spokojnie

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej

W Wielkopolsce maluchy mogą spać spokojnie

6 lipca 2018 Informacje z WIIH Poznań 0

 

 Inspektorzy  Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Poznaniu przeprowadzili kontrolę mebli i innych artykułów do spania lub wypoczynku dla małych dzieci. Pod lupę wzięte były łóżka dziecięce, kołyski, kojce i nosidełka.  Kontrola przeprowadzona w Wielkopolsce była częścią programu realizowanego na zalecenie UOKiK, a sprawdzenia jakości wspomnianych wyrobów dokonano w IV kwartale 2017 roku.

W naszym regionie skontrolowano 29 podmiotów rozprowadzjących meble dziecięce i artykuły do spania, inspektorzy odwiedzili producentów, hurtownie, importerów, choć oczywiście przeważały sklepy. Zwracano uwagę na bezpieczeństwo i oznakowanie.   W 9 przypadkach kontrolerzy Inspekcji stwierdzili nieprawidłowe oznakowania wyrobów lub ich brak np. w języku polskim. I  tak np. nie podano informacji do jakiego wieku dziecka przeznaczony jest wyrób (np. kojec), zauważono brak numerów norm lub np. zabrakło komunikatu ,,jeżeli dziecko potrafi się wspiąć i wyjść z łóżka to nie powinno być ono dłużej użytkowane”.

Warto podkreślić, że sprzedawcy dobrowolnie dokonali  poprawy brakującego oznakowania i w związku z tym inspektorzy  WIIH nie nałożyli żadnych kar finansowych. Przeprowadzono też badania laboratoryjne nosidełek i wyniki były prawidłowe.  Wygląda więc na to, że maluchy w Wielkopolsce mogą spać spokojnie.

Przybliż
Zmień kontrast