Nasza Inspekcja udzielała porad Seniorom!

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej

Nasza Inspekcja udzielała porad Seniorom!

22 października 2018 Informacje z WIIH Poznań 0

Targi ,,Viva Seniorzy!” na MTP

Nasza Inspekcja udzielała

porad Seniorom

W dniach 19 i 20 października  br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się kolejna edycja targów Viva Seniorzy!   Tradycyjnie już podczas tej imprezy nie mogło zabraknąć stoiska  Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Poznaniu, a nasze porady cieszyły się sporym zainteresowaniem seniorów.

Gospodyniami stoiska WIIH były Dagmara Kożuszko – przewodnicząca Stałego Sądu Polubownego oraz Karolina Jezierska – mediator WIIH (na zdjęciu poniżej).

 

– Z ogromnym zadowoleniem stwierdzamy, że podczas dwóch targowych dni udzieliliśmy naszym seniorom wielu porad – mówi D. Kożuszko. – Największym zainteresowaniem  cieszyły się sprawy reklamacji, a bardzo często poruszanym problemem była sprzedaż towaru na tzw. prezentacjach. Doradzaliśmy naszym seniorom daleko posunięta ostrożność i informowaliśmy o uwarunkowaniach prawnych obowiązujących w przypadku takiego zakupu.

Oprócz kwestii zakupów na tzw. prezentacjach, zainteresowaniem seniorów cieszyły się sprawy  z zakresu reklamacji towarów. Informowaliśmy też  o polubownej możliwości rozwiązywania sporów. Oczywiście  wiele spraw będzie kontynuowanych w bieżącej pracy Inspekcji.  Seniorzy  zadeklarowali, że w najbliższym czasie pojawią się w naszej siedzibie przy ul. Marcinkowskiego 3 z odpowiednimi dokumentami. Przy okazji przypominamy, że ewentualne spotkanie można uzgodnić pod nr tel. (61) 850 73 39

Warto również dodać, że podobnie jak w poprzednich latach nasze stoisko funkcjonowało dzięki  współpracy z Komendą Wojewódzką Policji  w Poznaniu.

Skip to content