Delegatura w Kaliszu edukuje najmłodszych!

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej

Delegatura w Kaliszu edukuje najmłodszych!

31 maja 2019 Informacje z WIIH Poznań 0

Delegatura w Kaliszu

edukuje najmłodszych!

 

Miło nam poinformować, że pracownicy Delegatury WIIH w Kaliszu, wykorzystując niedawny Dzień Matki oraz Dzień Dziecka, edukują  najmłodszych konsumentów.  Edukacja odbywa się poprzez prelekcję, rozmowę, ale też przez zabawę, a taka forma daje  najlepsze efekty.     

Właśnie w Dniu Matki (26 maja)  ulotki ,,Rodzicu – dbaj o bezpieczeństwo swoich dzieci” dystrybuowane były podczas Festynu Parafialnego w Skalmierzycach. Dzieci malowały kolorowanki o tematyce konsumenckiej zwracające na takie aspekty jak:  jakie towary dzieci mogą kupować same, a jakie nie;  jaka jest rola reklamy i jak z nich korzystać, aby im nie ulegać;  dlaczego należy sprawdzać datę ważności produktu oraz  co oznaczają różne symbole na opakowaniach.

Natomiast w piątek 31 maja kaliska delegatura Inspekcji Handlowej wzięła udział w festynie rodzinnym z okazji Dnia Dziecka organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim. Natomiast w sobotę 1 czerwca pracownicy delegatury w Kaliszu pojawili się na festynie z okazji Dnia Dziecka w Żelazkowie.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia z Dnia Matki w Skalmierzycach. 

 

 

 

Przybliż
Zmień kontrast