To jest czas seniorów!

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej

To jest czas seniorów!

28 listopada 2019 Informacje z WIIH Poznań 0

„Konferencja dla ludzi z doświadczeniem – to jest czas seniorów!” – pod tym hasłem w dniu 27 listopada 2019 roku uczestniczyliśmy w konferencji dla seniorów, zorganizowanej m.in. przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu i Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego.

Odmienna formuła konferencji, oparta na sztuce teatralnej w wykonaniu aktorów Teatru Nowego w Poznaniu zgromadziła rzesze seniorów w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym UMP. W czasie przedstawienia poruszono niezwykle ważne tematy związane m.in. z bezpieczeństwem, zdrowiem i szeroko rozumianą profilaktyką. Przedstawiciel Inspekcji Handlowej przedstawił zagadnienia związane z bezpieczeństwem umów, zawieranych przez konsumentów na tzw. „pokazach.”

 

Nie zabrakło również porad konsumenckich, udzielanych seniorom na specjalnie przygotowanych stoiskach profilaktycznych. Konferencja była również okazją do przekazania seniorom ulotki, przygotowanej przez Inspekcję Handlową w ramach akcji „Seniorze, nie jesteś sam„. W ulotce senior znajdzie odpowiedzi na pytania: jaką umowę zawarł, jak od niej skutecznie odstąpić i jak zwrócić zakupiony towar. Przypominamy, że ulotka jest dostępna do pobrania pod adresem https://poznan.wiih.gov.pl/wp-content/uploads/2018/02/Ulotka-Senior-n.pdf

 

 

 

Skip to content