Międzypokoleniowy Dzień Aktywności również z Inspekcją Handlową

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej

Międzypokoleniowy Dzień Aktywności również z Inspekcją Handlową

26 lutego 2020 Informacje z WIIH Poznań 0

Międzypokoleniowy Dzień Aktywności

również z Inspekcją Handlową

 

W dniu 25 lutego 2020 roku w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim wojewoda Łukasz Mikołajczyk zainaugurował  Międzypokoleniowy Dzień Aktywności. Przedstawiając pakiet działań dedykowanych seniorom w różnych programach rządowych, wojewoda wskazał jednocześnie na rolę solidarności międzypokoleniowej, która jest fundamentem działań rządu. Miło nam poinformować, że w tym przedsięwzięciu udział wzięli również pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Poznaniu. 

Blisko 200 seniorów z klubów oraz domów seniora z całego województwa zaprezentowało swoje pasje artystyczne i zainteresowania. Na scenie sali sesyjnej urzędu usłyszeliśmy piosenki oraz poezję w wykonaniu między innymi Poznańskich Senioritek, Chóru „Wrzos”, czy Nadnerzanek. Seniorzy mieli także możliwość testować gry zręcznościowe na x-boxa oraz uczyli rękodzieła.

 

 

Przedstawicielki WIIH Poznań: Dagmara Kożuszko (po prawej) oraz Małgorzata Kaczmarek w rozmowie z jednym z Seniorów.

 

 

 

 

 

W ramach wydarzenia organizowanego w urzędzie, podobnie jak w całym kraju, zaprezentowano całą paletę działań kierowanych do osób starszych. W punktach wystawienniczych holu urzędu osoby zainteresowane mogły dowiedzieć się, jak założyć Internetowe Konto Pacjenta i jakie korzyści daje e-recepta.

Nie zabrakło też punktu informacyjnego Inspekcji Handlowej. Nasze pracownice udzielały porad Seniorom, szczególnie akcentując niebezpieczeństwa czyhające na nich na wszelkiego rodzaju prezentacjach oraz na zakupach dokonywanych w internecie. Rozdawana była również ulotka ,,Seniorze nie jesteś sam”, które jest mini kompendium wiedzy jak zostać świadomym konsumentem.     

W holu urzędy porad udzielali również policjanci, strażacy, nie zabrakło też pracowników ZUS oraz Poznańskiego Centrum Świadczeń.

 

Przybliż
Zmień kontrast