Koronawirus – porady dla konsumentów

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej

Koronawirus – porady dla konsumentów

26 marca 2020 Informacje z WIIH Poznań kampanie 0

Epidemia koronawirusa jest trudnym czasem dla nas wszystkich udzielających pomocy konsumentom. Wiele branż przeżywa kryzys, wielu przedsiębiorców nie wie jak się odnaleźć w obecnych warunkach. Zdarzają się też niestety tacy, którzy próbują w nieuczciwy sposób zarobić na epidemii lub w sposób celowy wprowadzają konsumentów w błąd. Pojawia się też wiele sytuacji problematycznych pod kątem prawnym. Odwołane loty i imprezy turystyczne, zamknięte restauracje i galerie, nieczynne prywatne żłobki, przedszkola, kluby czy siłownie, rosnące ceny na półkach sklepowych etc. To tylko niewielka część spraw z jakimi zwracają się do nas konsumenci.

Poniżej zamieszczamy linki do stron, które pozwolą skorzystać Konsumentom z narzędzi umożliwiających samodzielne znalezienie porady:

  1. Strona z poradami związanymi z koronawirusem przygotowana przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów https://www.uokik.gov.pl/koronawirus.php.
  2. Strona z poradami związanymi z koronawirusem przygotowana przez Stowarzyszenie Aquila https://prawo-konsumenckie.pl/wp-content/uploads/2020/03/PYTANIA-I-ODPOWIEDZI.pdf
  3. Strona https://e-konsument.com/ – przygotowane przez Stowarzyszenie Aquila narzędzie do automatycznego uzyskiwania porad konsumenckich w innych sprawach niż związane z koronawirusem.
Skip to content