Wirtualna współpraca z gminami w Wielkopolsce – na początek Mosina

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej

Wirtualna współpraca z gminami w Wielkopolsce – na początek Mosina

26 maja 2020 Informacje z WIIH Poznań kampanie 0

 

  • Zawieranie umów na odległość

  • Seniorze nie jesteś sam

     – pobierz prezentacje

 

Inspekcja Handlowa to nie tylko kontrole przeprowadzane u przedsiębiorców, w sklepach i marketach.  Ogromną wagę przykładamy do edukacji, w tym do zawierania umów na odległość i związanych z tym zagrożeń. W dobie trwającej pandemii konsumenci coraz częściej zawierają umowy przez Internet, dlatego też w sferze wirtualnej oferujemy pomoc współpracując z urzędami gmin na terenie całej Wielkopolski.   

Warto przypomnieć, że Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Poznaniu, we współpracy właśnie z wielkopolskimi samorządami, prowadził akcję ,,Seniorze nie jesteś sam!”. W mniejszych ośrodkach Wielkopolski organizowaliśmy spotkania z seniorami podczas których przedstawialiśmy niebezpieczeństwa i zagrożenia czyhające na Seniorów podczas zakupów w sieci i poza lokalem przedsiębiorstwa. Dzisiaj,  ze względu na panującą pandemię, takie spotkania są niemożliwe. Nie oznacza to jednak, że niemożliwa jest praca edukacyjna.

Pracownicy  WIIH Poznań przygotowali dla konsumentów materiał informacyjny oraz prezentację w ramach prowadzonej kampanii „Seniorze, nie jesteś sam”, które udostępniamy na naszej stronie i zachęcamy do bezpłatnego pobierania ich przez wielkopolskie samorządy, a następnie  udostępniania ich  w świecie wirtualnym na terenie swoich małych ojczyzn.

Miło nam poinformować, że zainteresowanie inicjatywą Inspekcji Handlowej wykazała jako pierwsza podpoznańska gmina Mosina, która pobrała  już wspomniane materiały i za pośrednictwem internetu prześle  je do mieszkańców na tym terenie.

Zachęcamy inne gminy do pobrania prezentacji i służymy wszelką pomocą.

Poniżej: materiał informacyjny o zawieraniu umów na odległość w czasie epidemii Covid – 19 oraz prezentacja: ,,Seniorze nie jesteś sam”

Zawieranie umów na odległość w czasie epidemii COVID-19 (003)

SENIORZE NIE JESTES SAM (003)

 

 

Skip to content