Pracownicy Inspekcji szkolili się wirtualnie

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej

Pracownicy Inspekcji szkolili się wirtualnie

23 listopada 2020 Informacje z WIIH Poznań 0

15 lat sieci Europejskich Centrów Konsumenckich

Pracownicy Inspekcji szkolili się wirtualnie

 

Pracownicy WIIH Poznań na co dzień udzielają wielu porad konsumenckich oraz starają się z korzyścią dla konsumentów rozwiązywać spory. Jednak cały czas starają się podnosić swoje kwalifikacje i być na bieżąco ze zmieniającą się w tej kwestii rzeczywistością. Dlatego też w dniu 20 listopada 2020 roku pracownicy Wydziału Prawno-Organizacyjnego uczestniczyli w wirtualnym wydarzeniu organizowanym przez sieć Europejskich Centrów Konsumenckich (ECC-Net) pod nazwą „Nowy Program konsumencki, pomoc konsumentom w UE w jak najlepszym wykorzystaniu ich praw-15 lat ECC-net.”           

Warto zaznaczyć, że spotkanie odbyło się z udziałem Komisarza Unii Europejskiej ds. Sprawiedliwości, dziennikarzy i panelistów i było okazją do podsumowania działalności sieci Europejskich Centrów Konsumenckich i określenia ich celów na przyszłość.   

  • Raport rocznicowy z działalności ECC (2005-2020) został zamieszczony do pobrania na nowej stronie internetowej ECC pod linkiem https://www.eccnet.eu/

 W czasie spotkania omówiono również główne założenia tzw. „Nowej Agendy Konsumenckiej”, która zakłada w latach 2020-2025 skupienie się przez Komisję Europejską na kluczowych obszarach dla rozwoju ochrony konsumentów, tj. transformacji ekologicznej, transformacji cyfrowej, egzekwowania praw konsumentów, potrzeb określonych grup konsumentów i współpracy międzynarodowej.

Przypominamy naszym konsumentom o możliwości skorzystania z pomocy Europejskiego Centrum Konsumenckiego w Polsce w przypadku dochodzenia roszczeń, związanych z zakupem transgranicznym towaru dokonanym w kraju UE, Norwegii, Islandii lub Wielkiej Brytanii. Informacje dotyczące działalności ECK w Polsce zostały zamieszczone na stronie internetowej https://konsument.gov.pl/. ECK Polska udziela bezpłatnych porad konsumenckich pod adresem e-mail ECCNET-PL@ec.europa.eu.

 

 

 

Skip to content