Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej zwany dalej „organem”, kierujący działalnością Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej z siedzibą w Poznaniu, na podstawie § 23 ust. 1 i 2 w zw. z § 9 ust. 1 pkt 1, § 10 i § 13 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 października 2019 r. w sprawie szczegółowego sposobu gospodarowania składnikami rzeczowymi majątku ruchomego Skarbu Państwa (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 2303 z późn. zm.) zwanego dalej „rozporządzeniem”, ogłasza drugi przetarg publiczny na sprzedaż składników rzeczowych majątku ruchomego stanowiącego mienie Skarbu Państwa w postaci mebli, którymi gospodaruje Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Poznaniu.
Pierwszy przetarg publiczny dotyczący wskazanych w dalszej części ogłoszenia – składników rzeczowych majątku ruchomego nie został zakończony zawarciem umowy sprzedaży. Przedmiotowy przetarg został zakończony 23 sierpnia 2024 r. Z uwagi na powyższe, organ ogłasza, jak wyżej, drugi przetarg – zgodnie z regulacją § 23 ust. 1 i 2 rozporządzenia.
Miejsce i termin przeprowadzenia przetargu:
Otwarcie ofert odbędzie się w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej
w Poznaniu, Al. Marcinkowskiego 3, 61-745 Poznań 4 listopada 2024 r. o godz. 10.00
bez udziału oferentów.
Rodzaj, typy i ilość składników rzeczowych majątku ruchomego, będących przedmiotem sprzedaży, miejsce i termin, w którym można obejrzeć przedmiot przetargu, cena wywoławcza, wysokość wadium w odniesieniu do poszczególnych przedmiotów sprzedaży:
Załącznik numer 1 stanowi tabela wskazująca listę przedmiotów sprzedaży, ich rodzaj, typ, ilość oraz cenę wywoławczą i wadium w odniesieniu do poszczególnych przedmiotów. Załącznik numer 2 stanowią zdjęcia poszczególnych przedmiotów sprzedaży z wskazaniem numeru porządkowego, który można identyfikować odwołując się do załącznika numer 1.
Szczegółowe informacje na temat poszczególnych przedmiotów sprzedaży można uzyskać za pośrednictwem poczty elektronicznej: sekretariat@poznan.wiih.gov.pl lub pod numerem telefonu 61 850-73-55.
Poszczególne przedmioty sprzedaży można oglądać, po wcześniejszym ustaleniu terminu oględzin, w Poznaniu, Al. Marcinkowskiego 3.
Wadium – wysokość, forma, termin i miejsce jego wniesienia:
Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wniesienie wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej danego przedmiotu/przedmiotów sprzedaży (wysokość wadium w odniesieniu do poszczególnych przedmiotów sprzedaży wskazano w załączniku numer 1). Wadium wnosi się do dnia 31 października na rachunek bankowy Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Poznaniu o numerze:
NBP 85 1010 1469 0032 7413 9120 0000 (decyduje data wpływu na wskazany rachunek bankowy) z tytułem wpłaty „zakup (oraz wskazanie wybranego przedmiotu/przedmiotów sprzedaży z załącznika numer 1)”.
Wadium złożone przez oferentów, których oferty nie zostały wybrane lub zostały odrzucone zostanie zwrócone w terminie 7 dni, odpowiednio – od dnia dokonania wyboru lub odrzucenia oferty. Wadium złożone przez nabywcę zalicza się na poczet ceny. Wadium nie podlega zwrotowi w przypadku, gdy oferent, który wygrał przetarg publiczny, uchyli się od zawarcia umowy sprzedaży.
- § 16 rozporządzenia stanowi:
- Warunkiem przystąpienia do przetargu publicznego jest wniesienie wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej składnika rzeczowego majątku ruchomego, będącego przedmiotem sprzedaży.
- Wadium wnosi się w gotówce lub na wskazany rachunek bankowy.
- Wadium złożone przez oferentów, których oferty nie zostały wybrane lub zostały odrzucone, zwraca się w terminie 7 dni, odpowiednio od dnia dokonania wyboru lub odrzucenia oferty.
- Wadium złożone przez nabywcę zalicza się na poczet ceny.
- Wadium nie podlega zwrotowi, w przypadku gdy oferent, który wygrał przetarg publiczny, uchyli się od zawarcia umowy sprzedaży.
Wymagania, jakimi powinna odpowiadać oferta:
Oferta, pod rygorem nieważności, powinna być sporządzona w formie pisemnej na formularzu ofertowym, stanowiącym załącznik nr 3 i zawierać:
- imię, nazwisko i adres zamieszkania oferenta, telefon kontaktowy lub
- nazwę (firmę) i siedzibę oferenta, NIP, Regon, telefon kontaktowy;
- oferowaną cenę i warunki jej zapłaty;
- oświadczenie oferenta, że zapoznał się ze stanem składnika rzeczowego majątku ruchomego będącego przedmiotem przetargu publicznego albo że ponosi odpowiedzialność za skutki wynikające z rezygnacji z zapoznania się ze stanem tego składnika,
- dowód wniesienia wadium.
- § 17 rozporządzenia stanowi
- Oferta pisemna złożona w toku przetargu publicznego zawiera:
1) imię, nazwisko i miejsce zamieszkania lub firmę i siedzibę oferenta;
2) oferowaną cenę i warunki jej zapłaty;
3) oświadczenie oferenta, że zapoznał się ze stanem składnika rzeczowego majątku ruchomego będącego przedmiotem przetargu publicznego albo że ponosi odpowiedzialność za skutki wynikające z rezygnacji z zapoznania się ze stanem tego składnika;
4) inne dane wymagane przez organizatora przetargu publicznego, określone w ogłoszeniu o przetargu.
- Ofertę wraz z wymaganymi dokumentami składa się w zaklejonej kopercie w miejscu i terminie określonym w ogłoszeniu o przetargu publicznym.
Termin, miejsce i tryb złożenia oferty oraz okres, w którym oferta jest wiążąca:
Oferty pisemne należy składać w dni robocze (za wyjątkiem sobót) w godz. 7.30-15.00 do dnia 31 października 2024 r., w sekretariacie Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Poznaniu, Al. Marcinkowskiego 3, 60-967 Poznań, II piętro (decyduje data wpływu), w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Oferta na zakup (oraz wskazanie wybranego przedmiotu/przedmiotów sprzedaży z załącznika numer 1). Nie otwierać przed 4 listopada 2024 r. „. Termin związania ofertą: 14 dni od dnia upływu terminu składania ofert.
- § 19 rozporządzenia stanowi:
- Komisja przetargowa odrzuca ofertę, jeżeli:
1) została złożona po wyznaczonym terminie, w niewłaściwym miejscu lub przez oferenta, który nie wniósł wadium;
2) nie zawiera danych i dokumentów, o których mowa w § 17 ust. 1, lub są one niekompletne, nieczytelne lub budzą inną wątpliwość, zaś jej uzupełnienie lub złożenie wyjaśnień mogłoby prowadzić do uznania jej za nową ofertę.
- Komisja przetargowa zawiadamia niezwłocznie oferenta o odrzuceniu oferty.
Wybór oferty i zawarcie umowy:
Komisja wybierze oferenta, który zaoferował najwyższą cenę. W przypadku, gdy co najmniej dwóch oferentów zaoferuje równorzędnie najwyższą cenę, przetarg publiczny będzie kontynuowany w formie aukcji między oferentami – ustnej lub elektronicznej.
Komisja przetargowa zawiadomi oferentów, którzy złożyli równorzędne oferty, o terminie, miejscu i formie przeprowadzenia aukcji.
Umowa sprzedaży zostanie zawarta w terminie do 3 dni od daty wyboru nabywcy. Nabywca zobowiązany jest zapłacić cenę nabycia do 3 dni od dnia zawarcia umowy sprzedaży. Wydanie przedmiotu sprzedaży nastąpi niezwłocznie po zapłaceniu przez nabywcę ceny nabycia. Załącznik numer 4 stanowi wzór umowy sprzedaży, według którego zostanie zawarta umowa z wybranym oferentem.
Zastrzeżenie: Organizatorowi przetargu przysługuje prawo zamknięcia przetargu bez wybrania którejkolwiek z ofert, bez podania przyczyny.
Załączniki:
- Tabela wskazująca listę przedmiotów sprzedaży, ich rodzaj, typ, ilość oraz cenę wywoławczą i wadium w odniesieniu do poszczególnych przedmiotów;
- Zdjęcia poszczególnych przedmiotów sprzedaży;
- Formularz ofertowy;
- Wzór umowy sprzedaży;
Poznań, dnia 30 września 2024 r.
Załączniki
Formularz ofertowy – załącznik nr 3
Umowa sprzedaży załącznik numer 4
Ostania aktualizacja: 1 października 2024 przez Maciej Przybylak